پروژه و تحقیق- ارتباط شخصیتی اراده و تحمل پذیری در دانشجویان با پیشرفت تحصیلی آنها - در55 صفحه-docx

|731319|ums|کاملترین فایل|فهرست مقدمه فصل 1:بیان مسأله بيان مسأله.............................................9 اهداف................................................. 17 سوالات................................................. 18 مبانی نظری........................................
یکی از برترین فایل های قابل دانلود با عنوان پروژه و تحقیق- ارتباط شخصیتی اراده و تحمل پذیری در دانشجویان با پیشرفت تحصیلی آنها - در55 صفحه-docxآماده دریافت می باشد .

فهرست

مقدمه

فصل 1:بیان مسأله

بيان مسأله.............................................9

اهداف................................................. 17

سوالات................................................. 18

مبانی نظری............................................ 20

پیشینه پژوهش.......................................... 47

نوع مطالعه............................................ 50

جمعيت مورد مطالعه..................................... 50

مكان و زمان انجام مطالعه.............................. 50

روش اجراي طرح......................................... 51

روش تجزيه و تحليل داده ها............................. 53

نتيجه گيري كلي........................................ 66

منابع.................................................67

فهرست نمودارها و جداول:

بعنوان یکی از سازه های اصلی شخصیت برای فهم انگیزش،هیجان و رفتار مفهوم سازی شده است(7). ورنر و اسمیت(30)تاب آوری را "ساز و کار ذاتی خود اصلاح گری انسان" می دانند.افزون بر آن به باور ورنر(31) تاب آوری صرف نظر از خطرات تهدید کننده،عاملی بالقوه در همه افراد برای تغییر است.بلاک(32) بر این باور است که تاب آوری،توانایی سازگاری سطح کنترل بر حسب شرایط محیطی می باشد.افراد تاب آور دارای رفتارهای خودشکنانه نیستند؛از نظر عاطفی آرام هستند و توانایی تبدیل شرایط استرس زا را دارند.هسته مرکزی سازه تاب آوری را این پیش فرض تشکیل می دهد که "فطرتی زیست شناختی" برای رشد و کمال در هر انسان وجود دارد(برای نمونه طبیعت خود اصلاح گری ارگانیسم انسانی)که بطور طبیعی و در شرایط معین محیطی می تواند آشکار شود(33).به باور ماستن(34)هنگامی که فاجعه از سر بگذرد و نیازهای اولیه انسانی تامین گردد،آنگاه تاب آوری به ظهور می رسد.در نتیجه این فرآیند تاب آوری،اثرات ناگوار،اصلاح یا تعدیل می شوند و یا حتی ناپدید می گردند(35و36)

موفقیت تحصیلی:

تعریف نظری موفقیت تحصیلی:

ارزشیابی مستمر و مداوم وضعیت تحصیلی دانشجویان در طول تحصیل و بررسی عوامل مرتبط با آن یکی از ارکان ضروری و اجتناب ناپذیر بهبود کیفیت نظام آموزشی بویژه در دانشگاه ها می باشد.به منظور پیش بینی وضیت و موفقیت تحصیلی دانشجویان،تعیین ملاک ها ومتغیرهای مناسب،از جمله عمده ترین حوزه های پژوهشی است که محققان علوم تربیتی وروانشناسی در آن فعال می باشند.تحقیقات زیادی در زمینه پیش بینی عملکرد تحصیلی انجام پذیرفته است(37).وضعیت اقتصادی-اجتماعی،سطح تحصیلات،معدل تحصیلی و نمرات آزمون های پیشرفت تحصیلی و هوشی از جمله شاخص هایی است که محققان از آنها جهت پیش بینی وضعیت فرد در آینده استفاده نموده اند(38).داشتن هوش و استعداد را عامل پیشرفت در تحصیل علم و کسب دانش می دانند.ولی این تعریف جامع و کامل نیست؛زیرا گذشته از این واقعیت که عدم موفقیت تحصیلی و علمی افراد پر هوش بی شماری،این مدعی را باطل می کند،علاوه بر هوش که اصل لازم برای پیشرفت تحصیلی است،عوامل دیگری نیز در تحصیل علم و دانش دخالت دارند.مانند عوامل اقتصادی،وضع بدنی و جسمانی،موقعیت های مناسب و غیره(39).

اهداف، سوالات، و فرضيات

روانشناسی شخصیت

در این شاخه از روان شناسی ابعاد مختلف شخصیت، جنبه های ادراكی، هیجانی، ارادی و بدنی افراد و چگونگی سازگاری فرد با محیط مورد مطالعه قرار می گیرد.

تعاریف مختلفی از شخصیت ارائه شده است که هر یک بر وجهی از شخصیت تأکید کرده‌اند. هیلگارد شخصیت را «الگوهای رفتار و شیوه‌های تفکر که نحوه سازگاری شخص را با محیط تعیین می‌کند» تعریف کرده است در حالی که برخی دیگر «شخصیت» را به ویژگیهای «پایدار فرد» نسبت داده و آن را بصورت «مجموعه ویژگیهایی که با ثبات و پایداری داشتن مشخص هستند و باعث پیش بینی رفتار فرد می‌شوند» تعریف می‌کنند.شخصیت (Personality) از ریشه لاتین (Persona) که به معنی «نقاب و ماسک» است گرفته شده است و اشاره به ماسک و نقابی دارد که بازیگران یونان و روم قدیم بر چهره می‌گذاشتند و این تعبیر تلویحا به این موضوع اشاره دارد که «شخصیت هر فرد ماسکی است که او بر چهره خود می‌زند تا وجه تمایز (تفاوت) او از دیگران باشد». شخصیت به همه خصلتها و ویژگیهایی اطلاق می‌شود که معرف رفتار یک شخص است، از جمله می‌توان این خصلتها را شامل اندیشه ، احساسات ، ادراک شخص از خود ، وجهه نظرها ، طرز فکر و بسیاری عادات دانست. اصطلاح ویژگی شخصیتی به جنبه خاصی از کل شخصیت آدمی اطلاق می‌شود.

نظری اجمالی به تعاریف شخصیت، نشان می‌دهد که تمام معانی شخصیت را نمی‌توان در یک نظریه خاص یافت. برای مثال کارل راجرز شخصیت را یک خویشتن سازمان یافته دایمی می‌دانست که محور تمام تجربه‌های وجودی بود. یا گوردن آلپورت شخصیت را مجموعه عوامل درونی که تمام فعالیت‌های فردی را جهت می‌دهد تلقی کرده است. واتسن شخصیت را مجموعه سازمان یافته‌ای از عادات می‌پنداشت و زیگموند فروید، عقیده داشت که شخصیت از نهاد(ID)، خود(Ego) و فراخود(Super ego) ساخته شده است(39).

تاریخچه مطالعه روان‌شناسی شخصیت

کوشش دانشمندان برای توصیف و طبقه‌بندی منش آدمی را می‌توان در یونان باستان ردیابی کرد. در عهد باستان، تفاوت افراد را از نظر خلق و مزاج به غلبه یکی از مزاج‌های چهارگانه(خون، صفرای سیاه، بلغم و صفرای زرد) نسبت می‌دادند و بر این اساس، افراد را به چهار سنخ یا تیپ شخصیتی: دموی ‌مزاج، سوداوی ‌مزاج(مالیخولیایی)، بلغمی‌ مزاج و صفراوی ‌مزاج طبقه‌بندی می‌کردند. بدین ترتیب، ضمن این‌که افراد به سنخ‌های مختلف شخصیتی طبقه‌بندی می‌شدند علت تفاوت‌های فردی نیز توجیه می‌شد. این نظریه تا قرن 19 همچنان دوام یافت.

نظریه‌های شخصیت، طی دوران شکل‌گیری خود مانند هر پدیده دیگری تحت تاثیر عوامل مختلف تاریخی قرار گرفته‌اند. از آن میان، چهار عامل نقش موثری داشته‌اند که عبارتند از: پیشرفت طب بالینی اروپا، روش‌های روان‌سنجی، روان‌شناسی رفتارگرایی و روان‌شناسی گشتالت. علاوه بر این عوامل تاریخی، عوامل معاصر موجود نیز در روان‌شناسی شخصیت تاثیر گذاشته‌اند. از جمله این عوامل می‌توان از پیدایش یا تکامل رشته‌هایی مانند روان‌شناسی میان‌فرهنگمطالب دیگر:
📌دانلود پروژه مرمت و ابنیه -خانه باغ شاپوری شهر شیراز📌بزرگترین راز های ترک خود ارضایی از زبان افرادی که ترک کرده اند📌100 طرح حرفه ای لایه باز تراکت ایرانی📌پاورپوینت درس دوم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم پیام همبرگری📌پاورپوینت درس اول تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم مسابقۀ رسانه ها با زمان📌خرید و دانلود pdf کتاب آموزش گرامر زبان آلمانی Essential German Grammar 2nd Edition ورژن جدید📌خرید و دانلود pdf کتاب آموزش گرامر زبان فرانسه Essential French Grammar 2nd Edition ورژن جدید📌دانلود سوالات آزمون مشاوران حقوقی بهمراه پاسخنامه سال 1380📌پاورپوینت درس چهارم زبان انگلیسی پایه دهم (Traveling the World)📌پاورپوینت درس سوم زبان انگلیسی پایه دهم (TheValue of Knowledge)📌پاورپوینت درس دوم زبان انکلیسی پایه دهم (Wonders of Creation)📌پاورپوینت درس اول زبان انکلیسی پایه دهم (Saving Nature)📌دانلود سوالات آزمون مشاوران حقوقی بهمراه پاسخنامه سال 1381📌دانلود سوالات آزمون مشاوران حقوقی بهمراه پاسخنامه سال 1382📌دانلود سوالات آزمون مشاوران حقوقی بهمراه پاسخنامه سال 1383 نوبت اول📌دانلود سوالات مشاوران حقوقی بهمراه پاسخنامه سال 1383 نوبت دوم📌پاورپوینت درس دوازدهم دین و زندگی پایه دهم زیبایی پوشیدگی📌دانلود سوالات آزمون مشاوران حقوقی بهمراه پاسخنامه سال 1384📌پاورپوینت درس یازدهم دین و زندگی پایه دهم فضیلت آراستگی📌پاورپوینت درس دهم دین و زندگی پایه دهم یاری از نماز و روزه📌دانلود سوالات آزمون مشاوران حقوقی بهمراه پاسخنامه سال 1385 نوبت اول📌پاورپوینت درس نهم دین و زندگی پایه دهم دوستی با خدا📌پاورپوینت درس هشتم دین و زندگی پایه دهم آهنگ سفر📌پاورپوینت درس هفتم دین و زندگی پایه دهم فرجام کار📌پاورپوینت درس ششم دین و زندگی پایه دهم واقعهٔ بزرگ